ЗВИЧКА, ЯКА ВБИВАЄ МІЛЬЙОНИ
Проблема куріння настільки важлива й актуальна, що заборона куріння відзначається на рівні держави. На боротьбу з пагубною звичкою у календарі виділено дві дати 31 травня - "Всесвітній день боротьби з курінням, третій четвер листопада "Всесвітній день відмови від куріння ". У ці дні по всьому світу проходять анти тютюнові акції. Основна мета проведення таких заходів - зміна свідомості курців та залучення для боротьби з ним, хто ніколи не курив чи зумів кинути.

 З цією метою в ЦПІ Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва 24 травня був проведений діалог з фахівцем «ЗВИЧКА, ЯКА ВБИВАЄ МІЛЬЙОНИ» для студентів ДПТНЗ ЧВПУ №15. На захід були запрошені Головні спеціалісти ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО МОЛОДІЖНОГО ЦЕНТРУ Ольга Ілліна та Анна Єрмолаєва. 


 Ведучі розповіли про історію виникнення тютюну, шкідливість для молодого покоління тютюнопаління, як куріння впливає на здоров’я молодого організму, якими наслідками закінчується тривале куріння для юнаків. Були наведені статистичні дані про кількість курців у нашій країні, серед яких багато молоді, та про те, яка смертельна доза нікотину є для людини, та яке отруєння викликає перша ж викурена цигарка для молоді.

 Під час діалогу пілнімались питання: 

- Чи пам’ятаєте ви свою першу сигарету й те, що саме спонукало вас закурити?
- Основні причини, через які слід кинути курити .
- Міфи про куріння і реальність
- Законодавча база з приводу питання про заборону паління .
 На сьогоднішній день вже прийнятий закон про заборону куріння в громадських місцях . Проте оскільки спеціальні місця для куріння на вулиці не позначені і заборонних табличок немає, досить складно визначити порушника. І, наостанок, хто все ж змінив свою думку, та хоче зберегти своє здоров’я 10 порад тим, хто кидає палити:
 1. Це важко тільки на перший погляд, поки ви дивитеся через призму шкідливої звички

Як тільки ви розглянете факти, пов'язані з курінням — ви будете раді позбавити своє життя від цієї залежності. Переконуйте самі себе відмовитись від куріння, вірте своїм переконанням, удосконалюючи, таким чином, свій внутрішній світ.

2. Подивіться на відмову від куріння, як на безцінний дар самому собі 

Відмовляючись від цієї звички, ви даруєте собі здорове тіло, краще життя, високу самооцінку. Загорніть все це в красиву упаковку, подивіться, як вона безцінна і прийміть із вдячністю від самого себе.
 3. Призначте конкретну дату 
«Завтра», «з понеділка», «наступного тижня» — не годиться.
Сприймайте це, як погашення обов'язкової фінансової заборгованості, тобто, так само серйозно. Перестаньте годувати себе сніданками — вони ніколи не наступають. Призначте конкретне число, зберіть залишки волі в кулак і поставте крапку. Назавжди.

 4. Не шкодуйте про це 
Відмова від куріння може здатися величезною втратою.
В душі буде відчуття порожнечі і розчарування. Не піддавайтеся цьому, це провокації! Насправді ви викидаєте зі свого життя сміття. Ви рятуєтеся від того, що принесло вам багато шкоди і великі фінансові втрати. Це те, що забрало у вас дорогоцінні хвилини, витрачені в курилці. Не дозволяйте більше своїм органам служити сховищем нікотину і бути сміттєвим баком для недопалків. Тіло — це храм душі, піклуйтеся про нього і пам'ятайте: у здоровому тілі — здоровий дух!

5. Залишайтеся на позитиві


Адже це одне з найкращого, що ви можете зробити в житті. Чому вас взагалі засмучує той факт, що ви ніколи більше не будете труїти себе гидотою, нав'язаною «модою» ?!


6. Відмова від куріння насправді заслуговує поваги 
Викресліть куріння будь-якою ціною зі свого життя. В результаті ваші близькі люди і ви самі отримаєте дуже великі переваги.Папір, бутан, кадмій, чадний газ, гексамін, клей, нікотин, амоній, метан, миш'як, ще раз чадний газ, метанол, фарба, формальдегід — подивіться значення всього цього в словнику. Запишіть великими буквами і повісьте туди, де будете часто це бачити.
 8. Не виправдовуйте себе тим, що у вас багато стресів і проблем у житті, які змушують вас курити
 Куріння — вже проблема. Ось побачите, як легко буде справлятися зі стресом без сигарет, адже нікотин пригнічує нервову систему. Без нього у вас підвищиться самооцінка, впевненість у собі і з'явиться більше енергії. Відмовившись від куріння і подарувавши собі ще одну хвилину життя, ви зробите щось значне, те, що набагато дорожче всіх грошей світу.

 9. Набір ваги — черговий міф і провокація

Людина, що дотримується правильного харчування, навіть не помітить набір ваги на кілька грам. Але, за харчуванням все одно доведеться стежити, щоб не замінювати сигарети їжею. Найголовніше пам'ятаєте, — підвищення ваги викликає переїдання, а не відмова від куріння.10. Займіть себе будь-якою справою, здатною утримати вас від думок про сигарети Ваш мозок, відчуваючи гострий брак звичних для нього інгредієнтів, буде провокувати вас закурити, в будь-який відповідний для цього момент. Так що займіть себе чим завгодно, лише б не думати про свою звичку, наприклад, спортом. До речі, це найкраща ідея.


 Весь захід супроводжувався демонструванням роликів про шкідливість нікотину та куріння, в доступній для молоді формі пропагувався здоровий спосіб життя та відмова від тютюнопаління.
  Дихайте вільно та будьте здорові!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

СКАЖИ - «НІ» БУЛІНГУ

КАЙФ ПРОХОДИТЬ. ПРОБЛЕМИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ

НАСИЛЬСТВО ТА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ