З 1-го травня громадяни, які не можуть самостійно сплачувати за комунальні рахунки, можуть розраховувати на допомогу від держави
В Україні громадяни, які не можуть самостійно сплачувати за комунальні рахунки, можуть розраховувати на допомогу від держави. 


 Така грошова допомога може начислюватися як звичайним громадянам, так і переселенцям, які через війну змушені були покинути свої будинки. 


 Субсидія на неопалювальний сезон 2023 


У опалювальний сезон українці в середньому отримували до 1600 гривень допомоги на місяць на житлову субсидію. У неопалювальний сезон (навесні та влітку), ця сума менша, оскільки більшу частку платежів становила оплата за опалення. 

 У квітні в Україні закінчується опалювальний сезон, тому з 1 травня по 30 вересня будуть розраховані субсидії на період, що не опалюється. 

 У Пенсійному фонді нагадали, що житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілення електроенергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону включно. 

 Таким чином, субсидії та пільги на неопалюваний сезон з травня будуть перепризначені автоматично для більшості субсидіантів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді. Але деяким все ж таки доведеться подавати документи заново. До того ж зробити це потрібно протягом 30 днів. 


 Кому з українців треба подавати заяву та декларацію на субсидію повторно 


  • Якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи; 
  • Якщо члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та оплачують житлово-комунальні послуги; 
  • Якщо кількість зареєстрованих осіб, що фактично проживають, у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих; 
  • Якщо домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. 
Якщо зазначені домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на сезон, що не опалюється (з 1 травня по 30 вересня), представники такого домогосподарства повинні зручним для себе способом подати до органу Фонду заповнені належним чином нові заяви та декларації. У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на його отримання. 

 Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалюваного сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III та IV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується у розмірі нарахованої пенсії за березень 2023 року. 


Куди та як звернутися для призначення субсидії 


Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг до органів Пенсійного фонду України можна кількома способами, залежно від того, який зручніший: 

  •  особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України; 
  • поштою, на адресу органу Фонду; 
  • online, через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або мобільний додаток Пенсійного фонду. 
Крім того, як і раніше, можна подавати документи на призначення субсидій уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг та через портал Дія. 

Коментарі