ЗАКІНЧИВСЯ ТЕРМІН ДІЇ ID-КАРТКИ? ЯК ОФОРМИТИ НОВИЙ.

 


В Україні вже давно стали звичними ID- паспорти. Вони більш зручні, містять всю інформацію і дають більше можливостей для отримання адміністративних онлайн- послуг.

Головне – пам’ятати про їхні особливості, зокрема про строки дії.

Особливо  ця інформація актуальна для випускників та абітурієнтів. Їм у першу чергу варто потурбуватись про заміну паспорту у разі завершення його дії. Адже можна «прогавити» вступну кампанію, не звернувши увагу, а чи дійсний ще  ID-документ. Також деякі банківські установи та інші організації можуть пильно слідкувати за терміном дії ваших документів.

Тому нагадуємо всі основні моменти!

СТРОК ДІЇ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ (ID-КАРТКА):

·        особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки;

·        особам, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років.

По закінченню зазначених строків, паспорт є недійсним, а тому підлягає обміну.

КОЛИ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДЛЯ ОБМІНУ ПАСПОРТА?

У разі закінчення строку дії паспорта документи для його обміну можуть бути подані протягом одного місяця до дати закінчення строку його дії. У такому випадку паспорт, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нового паспорта.

ЧИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ПІЗНІШЕ?

Так. Але, згідно зі ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання — тягнуть за собою попередження.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?

На відміну від отримання паспорта громадянина України у формі ID – картки вперше, ДЛЯ ЙОГО ОБМІНУ ЗВЕРНУТИСЯ МОЖЛИВО ДО  БУДЬ-ЯКОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ ДМС України, центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ»  (попередньо записавши до електронної черги) або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ВАШОГО ПРОЖИВАННЯ АБО РЕЄСТРАЦІЇ як ВПО.

 ДЛЯ ОБМІНУ ПАСПОРТА ЗАЯВНИК ПОДАЄ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

·        паспорт, що підлягає обміну;

·        документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну,  у разі закінчення строку дії паспорта подавати не треба ( п. 69 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302);

·        довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

·        документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати;

·        ДОКУМЕНТИ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ВІДОМОСТІ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ ДОДАТКОВОЇ ЗМІННОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДО БЕЗКОНТАКТНОГО ЕЛЕКТРОННОГО НОСІЯ ТА У ПАСПОРТ (ЗА НАЯВНОСТІ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ):

Ø про місце проживання – довідку органу реєстрації встановленого зразка (крім випадків, коли здійснюється обмін паспорта зразка 1994 року);

Ø про народження дітей — свідоцтва про народження дітей;

Ø про шлюб і розірвання шлюбу — свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

Ø про зміну імені — свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт.

ЯК БУТИ, КОЛИ ID-КАРТКА ГОТОВА, АЛЕ ЗАБРАТИ ЇЇ ЗА МІСЦЕМ ОФОРМЛЕННЯ НЕ МАЮ МОЖЛИВОСТІ?

Готовий для видачі паспорт-картку можна отримати у будь-якому іншому підрозділі Міграційної служби. Для цього потрібно подати до такого підрозділу особисту заяву і зачекати на доставку документа.

 

 

 

Коментарі