Курити на балконі: можна чи ні?

 

31 травня в усьому світі відзначають Всесвітній день без тютюну.

За дослідженнями вчених, тютюновий дим – дуже отруйна речовина, яка містить у собі крім нікотину, близько 1000 особливо отруйних твердих і газоподібних речовин. Окрім негативного впливу на нервову систему і мозок, серцево-судинну і дихальну системи, тютюнопаління збільшує ризик захворювання злоякісними новоутвореннями.

Але для тих хто палить, незважаючи на небезпеку, наступна інформація. 

Всім відомо, що паління в громадських місцях заборонене. Що ж стосується багатоповерхівок, то конкретного обмеження чи заборони не існує. Курити на балконі власної квартири Закон не забороняє, навіть якщо це дуже заважає мешканцям сусідніх квартир.

Про нюанси правового регулювання паління  анонсує « Юридична газета  online» від 05.06.2021

«Відповідно до статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», встановлено заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у громадських та інших місцях. Тому на балконі під’їзду курити не можна – це громадське місце. Якщо ваш сусід курить на своїй житловій площі, він має на це право, але його можуть оштрафувати, якщо він буде смітити недопалками, адже це пожежонебезпечно.

За статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у місцях, де це забороняє робити Закон, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 170 грн.), а повторне протягом року вчинення порушення, за яке особа вже піддавалася адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.).

У разі, якщо правопорушник не сплатив штраф у строк, встановлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його, як цього  вимагає Закон.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного в постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Дихайте вільно та будьте здорові!


https://yur-gazeta.com

Коментарі