МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ЖІНОК

 



Генеральна Асамблея ООН на своєму засіданні у грудні 1999 року оголосила  день 25 ЛИСТОПАДА Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

“Необхідно діяти, тому що кожен день незліченна кількість жінок піддається нарузі і насильству вдома – там, де вони повинні почуватися в безпеці. Необхідно діяти, тому що систематичне сексуальне насильство під час збройних конфліктів перетворилося в жахливе знаряддя війни”, – заявив глава ООН.

 Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо.  Цей день також став символом світового визнання проблеми ґендерного насилля.

Проблема дійсно світового масштабу. Незважаючи на прогрес в поліпшенні становища жінок, насильство проти жінок і дівчаток як і раніше процвітає в УСІХ регіонах світу.

Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.

В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства, жінки втрачають довіру, самоповагу та, нажаль, в більшості випадків й життя.

Як свідчить статистика, кожна третя жінка в світі хоч раз у житті зазнала фізичного, психологічного, економічного чи сексуального насильства. Близько 100 000 гине щороку.

Тому в  цей день уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми.

Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.

Щороку близько 10000 жінок в Україні гине від домашнього насильства. Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих. Ми маємо визнати, що проблема насилля існує і  в Україні.

Тому наша держава  докладає багато  зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї:

7 листопада 2011 року від імені України була підписана Конвенція Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством;

15 листопада 2001 року в Україні був прийнятий Закон «Про попередження насильства в сім’ї»;

країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства;

започаткована загальнодержавна кампанія “Стоп-насильству”.

Завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – ВСЕЛИТИ В НИХ НАДІЮ, ЩО ВИХІД Є!

Куди звернутись за допомогою у Чернігові:

·        НА НАЦІОНАЛЬНУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ҐЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ:

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України)

·        ДО ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ (ПОЛІЦІЇ)

Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до безпечного притулку для постраждалих осіб.

·        У МЕДИЧНІ УСТАНОВИ

Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.

·        ДО СУДУ

Залежно від ступеню тяжкості насильства суд, зокрема, може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей, а також скерувати його до проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім'ї.

·        У ДЕННИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Денний центр - це місце, де постраждала від насильства особа може отримати допомогу тут і зараз протягом дня. Завдання денного центру: надання комплексної соціально-психологічної і первинної правової допомоги постраждалим, організація та підтримка груп взаємодопомоги, семінарів і тренінгів, проведення соціально-психологічної роботи, інформування громади про права постраждалих осіб і соціальні послуги, які надаються денним центром.

Телефони: 0(4622) 5-83-97 (цілодобово), 0(4622) 5-82- 74

Е-mail: cnocspd@ukrpost.ua

·        ДО ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ АБО УПОВНОВАЖЕНОЇ ОСОБИ (КООРДИНАТОРА) З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ

Тут приймуть заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та та скерують вас для отримання необхідної допомоги.

Номер загального телефону: (04622) 5-38-69

Електронна адреса: dszpost@cg.gov.ua

·        ДО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, то можуть допомогти вирішити питання з місцем перебування (наприклад, скерують до притулку для постраждалих від домашнього насильства).

Телефони : (0462) 77-89-84, (0462) 77-89-58, (0462) 65-25-12

e-mail: cssm_post@cg.gov.ua

·        ДО СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.

Телефони (0462) 774959, (0462) 775065, (0462) 674931

Електронна пошта: ussd@chernigiv-rada.gov.ua

·        ДО ЦЕНТРУ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.

Телефони: (0462) 77-43-58, (0462) 77-51-68

Email: chernihiv1.chernihiv@legalaid.cn.ua


РОЗІРВИ КОЛО НАСИЛЬСТВА!!!

Коментарі