ГЕНДЕРНІ ВІДНОСИНИ В РОДИНІ
29 жовтня у відділі читального залу Чернігівської Обласної бібліотеки для юнацтва відбулось чергове засідання Центру Правової Інформації « Молодь. Право. Закон». Тема засідання : « Гендерні відносини в родині».

 Цього разу гостями нашої бібліотеки була методист Обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Юлія Велько та учні 10 класу загальноосвітньої ЗОШ №9.
 Спікер розпочала своє спілкування з учнями з самого поняття « гендер» (соціальна стать), гендерні стереотипи, які народжуються в родинах. Зробила наголос на те, що ця проблема дуже актуальна в наш час. 

Брак гендерної культури свідчить про недостатню поінформованість, відсутність гендерної освіти, і , як наслідок, порушення гендерного балансу в родині, в професійній діяльності, в шкільному колективі. Саме в молодому віці вчаться будувати дорослі відносини між собою і дуже важливо щоб ці взаємини були гендерно чуйними, гармонійними.


 Важливо запам’ятати ключові поняття: 

 Гендер – соціальна поведінка чоловіків та жінок та стосунки між ними.

 Гендерна рівність – це рівні права та можливості жінок і чоловіків у суспільстві. 

 Гендерна рівноправність – це рівне ставлення та оцінювання суспільством подібностей і відміностей між жінкою і чоловіком та розрізнення ролей, які вони відіграють. 

 Гендерна поведінка - дії людини, зумовлені її чи його належністю до певної статі (одяг, манера, зачіска) . 
У своєму виступі пані Юлія розповіла присутнім про законодавче закріплення гендерної рівності в Україні - 

Закон « Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» .

Основна стаття № 24 Конституції України, де говориться про рівність жінок і чоловіків у нашій державі. 

Зустріч пройшла у формі діалогу у дружньому, доброзичливому пізнавальному спілкуванні. Доповнила захід правова поличка « Гендерна політика в Україні». 


Зацікавленість  присутніх викликала нова книга
  Тамари Марценюк" ГЕНДЕР ДЛЯ ВСІХ. ВИКЛИК СТАРЕОТИПАМ" ,
 що надійшла до читального залу бібліотеки.
Коментарі